روانپزشک خوب در تهران

ذاکری

روانپزشک خوب در تهران

امروزه بیشتر افراد به دلیل فشارهای زیادی که در شرایط مختلف زندگی متحمل می شوند ممکن است از نظر روحی خسته و آشفته شوند. استرس، افسردگی و… از جمله مشکلاتی هستند که زندگی روزانه فرد را دچار اختلال می کنند.  باید دانست که اکثر بیماری هایی که افراد را به خود مبتلا می کنند ریشه در مشکلات روانی افراد دارند که ممکن است به صورت مشکلات جسمی پدیدار شود یا حتی فرد را دچار اختلالات روانی نماید. برخی از اختلالات روانی نه تنها خود فرد را تحت تاثیر قرار می دهند بلکه موجب آزار و اذیت و حتی در مواردی آسیب رساندن به اطرافیان فرد نیز می گردند.

هر فردی در تمام مسیر زندگی خود احتیاج به مشاوره و هم صحبتی دارد که بتواند به تصمیم گیری ها درستی برسد و بتوانند در تنش های ایجاد شده در زندگی با حفظ آرامش به حل مشکلات بپردازند.

روانپزشک

 

روانپزشک کیست؟

روانپزشک، پزشکی است که بیماری های روانی وجنونی افراد را مورد بررسی و درمان قرار می دهد. روانپزشکی یکی از شاخه های پزشکی می باشد که با روش های علمی و تخصصی به روانکاوی و درمان انواع بیماری ها و اختلالات روانی مانند اختلالات سازگاری،اختلالات دو قطبی،اختلالات تیک، اختلالات خواب و… می پردازد.

تفاوت روانشناس و روانپزشک

روانشناس فردی است که در رشته تحصیلی روانشناسی مدرک خود را اخذ نموده ودر زمینه خانوادگی،ازدواج،تحصیلی،شغلی و سایر موارد زندگی افراد مشاوره دهد و همچنین در تصمیم گیری ها به آنها کمک می نماید. به طور کلی هدف اصلی یک روانشناس بررسی رفتارها و فرایند های ذهنی افراد می باشد و موضوعاتی چون روابط خانوادگی،شخصیت شناسی، روابط فردی واجتماعی فرد، تمرکزو ادراک، احساسات، شکست های روحی و عاطفی فرد را مورد مطالعه و کنترل قرار می دهد.

یک روانپزشک پس از اخد مدرک پزشکی عمومی، در زمینه روانپزشکی واعصاب و روان تخصص خود را دریافت نموده و تحت آموزش های مربوط به شناخت مشکلات روانی و روش های درمانی آن قرار می گیرد، یک روانپزشک علاوه بر مشاوره و درمان های غیر دارویی به روان درمانی هایی چون رفتار درمانی و روانشناختی می پردازد و در مواردی که لازم باشد برای فرد دارو نیز تجویز می نماید.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

روانپزشک خوب کیست؟

یک روانپزشک خوب کسی است که توانایی برقراری ارتباط و جلب اعتناد مراجعین خود را داشته باشد به طوری که بیماران به وی اعتماد کرده و با خیال راحت مسائل خود را با وی در میان بگذارند. داشتن ارتباط دقیق و موثر از توانایی های یک روانپزشک خوب است.

یکی دیگر ویژگی های مثبت و موثری که یک روانپزشک بایدداشته باشد این است که بتوان با کاراکترهای شخصی مختلف افراد خود را وفق داده و سازگار باشد. حالا روانپزشک خوب دارای چه ویژگی هایی است؟ در انتخاب روانپزشک و روانکاو خوب خود حتما به موارد ذیل توجه نمایید.

 • در ابتدا باید گفت که اولین قدم برای شناخت یک روانپزشک خوب سابقه ها و تجربیات پژوهشی وی می باشد.
 • یک روانپزشک خوب کسی است که با صبر و حوصله شنونده صحبت های بیمار خود باشد
 • روانپزشک خوب دارای مهارت ارتباطی بالایی می باشد و ضریب هوشی بالایی دارد.
 • قابل اعتماد بودن یکی از ویژگی های بارز یک روانپزشک یا روانشناس خوب می باشد.
 • در طول جلسات درمانی به بیمار خود توجه نماید و به زبان بدن کاملا مسلط باشد.
 • روانپزشک خوب همیشه راههای درمانی متفاوتی با توجه به شرایط مراجعین مختلف ،به کار می گیرد.
 • زمانی که بیمار به طور همزمان توسط دیگر متخصصین تحت درمان می باشد روانپزشک خوب به طور مداوم در جریان پیشرفت بهبودی وی می باشد.
 • یک روانپزشک قبل از شروع درمان بیمار خود ابتدا باید از سوابق پزشکی بیمار اطلاع یابد.
 • روانپزشکی که مورد علاقه مردم می باشد شخصیت خونگرم ،دوست داشتنی و مردمی ( در حین رعایت مرزهای مناسب حرفه ای، روابط قوی، صمیمی و درمانی با بیماران ایجاد کند) می باشد.
 • روانپزشک خوب دارای خرد و هوش اجتماعی می باشد.
 • یک روانپزشک خوب همدلی و درک بالایی دارد.
 • توانایی های تحلیلی و به روز درک روان شناختی بالا یکی از ویژگی های یک روانپزشک خوب وبا تجربه است
 • داشتن مهارت در انجام روانکاوی یا سایر درمان های استاندارد اهمیت بالایی دارد

برخی از اختلالات و بیماری های روانی شایع بین افراد

اختلالات خلقی

اختلالات اضطرابی

اختلالات روان پریشی

اختلالات شبه جسمی

اختلالات ناشی از مصرف مواد

اختلالات خوردن

اختلالات خواب

اختلالات شخصیت

اختلالات انطباقی

اختلالات کنترل تکانه

اختلالات جنسی

اختلالات شناختیش

وسواس فکری

فوبیای اجتماعی

ویژگی های روانپزشک خوب 

لازم است بدانید که  روانپزشک منتخب شما دارای EQ بالا باشد یک شاخص ارزشمند است چرا که در اینصورت این روانپزشک می تواند ارتباط صحیحی با بیمار برقرار کرده و با صبر و حوصله به چراهای بیمار خود را بررسی نموده و به وی کمک نماید. ویژگی های  مهمی که یک روانپزشک خوب باید دارا باشد را   در اینجا مطرح می نماییم:

1- رفتار عام

2- مجموعه مهارت ها

3- صفات شخصیتی

4- دانش موضوعی

در آخر

در شرایطی که روانپزشک تشخیص می دهد که بیمار برای بهبود بیشتر در بیمارستان بستری شود ، در این موارد علاوه بر روانپزشک، روانشناس و مددکار اجتماعی و پرستار در درمان بیمار به نقش دارند تا به نتیجه بهتر و موثر تری دست یابند.

در سایر کشور های پیشرفته مراکزی درخصوص  درمان‌ های مربوط به اختلالات روان‌شناختی می باشد که روانپزشک، روانشناس، مددکار و پرستار به طور گروهی با یکدیگر همکاری می نمایند. این روش درمانی نسبت به  روشهای درمان‌ انفرادی به دلیل بررسی های همه جانبه تیمی یه مراتب موثرتر و سودمندتر می باشد. چرا که این تیم پزشکی موجب درمان چند جانبه ی بیمار می شوند و می توانند درمان قطعی تری را برای بیمار رقم بزنند.

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین روانپزشک در تهران  وهمچنین بهترین متخصص اعصاب و روان می توانید  بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 خدمات مقالات و دکتر فرامرز ذاکری ، دکتر روانپزشک

درمان افسردگی

درمان افسردگی فصلی 

درمان افسردگی پس از زایمان

علائم افسردگی از نظر دکتر فرامرز ذاکری

درمان روانشناختی اعتیاد با نظر دکتر فرامرز ذاکری

اختلال افسردگی اساسی 

اختلالات اعتیادی مرتبط با مواد مخدر

درمان وسواس با دستگاه RTMS

عوارض دستگاه تحریک مغناطیسی مغز RTMS 

درمان افسردگی و میگرن با دستگاه آر تی ام اس (rTMS)

اختلالات خلقی

اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز

اختلالات جنسی و انواع آن

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =