درمان شلی واژن

درمان شلی واژن

آیا شلی واژن عوارض دارد ؟ چه عللی باعث افتادگی و شلی واژن می شود ؟ روش درمان خانگی افتادگی واژن چیست ؟ درمان گیاهی شلی واژن واقعا موثر است ؟ شل شدن واژن درمان قطعی دارد ؟ دکتر شروین افصحی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در ادامه به این سوالات پاسخ می دهد.

شلی واژن چیست ؟

یکی از مشکلات شایع در بین خانم ها شلی واژن است که نیاز به درمان دارد در غیر اینصورت عوارض و مشکلاتی برای فرد ایجاد می کند .

درمان-شلی-واژن

درمان-شلی-واژن

علائم شلی واژن

 • احساس سنگینی در قسمت تحتانی بدن
 • بی اختیاری ادرار
 • یبوست

علل افتادگی واژن

عواملی از جمله موارد ذیل می تواند باعث افتادگی واژن شود :

 • افزایش سن
 • زایمان های متعدد
 • انجام فعالیت های سنگین
 • مسائل ژنتیکی

عوارض شلی واژن

 • افتادگی مثانه
 • افتادگی اعضا و احشا لگن مانند رحم

درمان شلی واژن

برای درمان شلی واژن از روش های مختلفی استفاده می شود که با توجه به شدت افتادگی واژن از روش درمانی خاص استفاده می شود . در صورتی که شدت افتادگی کم باشد می توان از روش های کم تهاجمی مانند لیزر استفاده کرد . اما در موارد شدید جراحی توصیه می شود . انتخاب روش درمان به نظر و صلاحدید پزشک بستگی دارد .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر شروین افصحی متخصص زنان در کرج زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۶۳۶۶۰۰۴۵۷ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام  دکتر شروین افصحی بهترین متخصص زنان در کرج مراجعه نمائید.

درمان شلی واژن بدون جراحی

لیزر یکی از راههای درمان افتادگی و شلی واژن می باشد . یکی از این لیزرها ، دستگاه آنجلا می باشد که نه تنها شلی واژن را برطرف می کند بلکه باعث تنگ کردن آن نیز می شود . این لیزر بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود و نیاز به استراحت خاصی ندارد.

درمان شلی واژن با جراحی

 1. لیفت واژن با نخ یکی از روش های جراحی می باشد که در مواردی که شلی و افتادگی شدید باشد از این روش استفاده می شود . در این روش از نخ های ضدحساسیت و استاندارد برای بالاکشیدن بافت های وازن استفاده می شود . این جراحی را می توان با بی حخسی موضعی در مطب و به صورت سرپایی انجام داد و نیاز به بستری ندارد . این نخ ها دارای اثرات زیادی است و ۱۵ سال می باشد . برای مشاهده نتایج این عمل باید یک ماه یابیشتر صبر داشت تا نخ ها به طور کامل جذب شود.
 2. جراحی پرینورافی

در صورتی که ناحیه پرینه طی زایمان یا موارد دیگر آسیب ببیند و شلی واژن شدید باشد از این جراحی برای درمان استفاده می شود .

سوالات متداول درباره درمان شلی واژن

سوال بیمار : بعد از جراحی تنگی واژن می توان زایمان به صورت طبیعی انجام داد ؟

پاسخ دکتر شروین افصحی متخصص زنان : خیر نمی تواند بهتر است به روش سزارین زایمان کنید .

سوال بیمار : بعد از تنگ کردن واژن در اولین رابطه جنسی باز هم خون میاد ؟

پاسخ دکتر شروین افصحی متخصص زنان : بعد از تنگ کردن واژن در اولین رابطه جنسی باز هم خون میاد ؟ اگر پرده را ترمیم کنن بله وگرنه اگه اولین نزدیکی آرام باشد خونریزی ایجاد نمیشود.

سوال بیمار : سلام خانم دکتر دوره تنگ کردن تموم شد بعد چند وقت تنگیو احساس می کنیم ؟

پاسخ دکتر شروین افصحی متخصص زنان : در اولین نزدیکی

 

لابیاپلاستی در کرج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 14 =